Rozklad na prvočísla

Autor: Mgr. Alena Hyprová <(at)>, Téma: 6. ročník, Vydáno dne: 06. 05. 2007

     Nezapomněli jsme ani na uživatele interaktivních tabulí. Pracuji s interaktivní tabulí Activboard a tento příspěvek se mi velmi osvědčil při učení rozkladu prvočísel v 6.ročníku.

     Příprava není nijak složitá. Celá práce se skládá ze 4 snímků, kde na začátku formou hry opakujeme prvočísla - jde o hledání cesty bludištěm. Pak pomocí otázek částečně opakujeme a částečně navodíme probíranou problematiku, která je následně vysvětlena a procvičena. Pěkně jsme se vešli do jedné vyučovací hodiny a dětem se kombinace zápisu do šešitů s prací na tabuli líbila. Pro učitele je u každého snímku připojena poznámka, jak jsem se snímkem pracovala. Uživatelé Activboardu ji najdou v modrém horním pruhu pod písmenem P.

     Tuto práci lze otevřít i ve Smart notebooku, ale vzhledem k rozlišnosti nástrojů, nejspíš některé efekty nepůjdou použít. Například odkrytí správného řešení Bludiště, které je pod neviditelnou vrstvou vytvořenou nástrojem Guma. V Activu ji lze uchopit a odsunout, čímž se zviditelní správné řešení. Jinak je vetšinou všude použito nástroje Opona a odsouvání objektů, pod kterými jsou řešení a zadání příkladů. Ve Smartu tím pádem budou potřeba udělat úpravy.


     Doufám, že se bude tato práce líbit a ušetří aspoň část práce na přípravách. Budu ráda za vaše reakce a podměty, co by se dalo vylepšit, upravit event. dále zpracovat. Zde je práce ke stažení Rozklad na prvočinitele.