Design a konstruování

Autor: Mgr. Lenka Doležalová <(at)>, Téma: Pracovní činnosti, Vydáno dne: 25. 11. 2007

Technická dokumentace již není pouze doménou velkých rysů a zdlouhavého rýsování tuží na pauzák, díky počítačové technice již většinu této práce můžeme dělat pohodlně, pouze s myší v ruce. Po kliknutí na obrázky se v novém okně otevře velký náhled, který se v plné kvalitě zobrazí po zvětšení (zoom v IE a Mozille Firefoxu).

V rámci pracovních činností jsou žáci od 6. do 9. ročníku rozděleni do dvou skupin, podle svého zaměření:
1. skupina má dva roky pěstitelské práce, v 8. ročníku přípravu pokrmů a v 9.ročníku údržbu domácnosti
2. skupina se celé čtyři roky zabývá technickými pracemi, do kterých spadá zpracování dřeva, plastů a kovu. Velkou část v každém ročníku věnujeme designu a konstruování.

Od šestého ročníku se žáci seznamují se základy technického kreslení, s tvorbou technické dokumentace. V 9. ročníku by žáci měli první půlrok rýsovat na papír a druhý půlrok na počítači. Přikládáme ukázky prací, které žáci v 9. ročníku zvládnou.

1. část je zaměřena na procvičení rýsovacích dovedností

2. část na prostorovou představivost