Vývoj Země v prekambriu a paleozoiku

Autor: Mgr. Jana Říhová <(at)>, Téma: Dějepis, Vydáno dne: 26. 11. 2007

Prezentace "Vývoj Země v prekambriu a paleozoiku" může být použita pro výuku dějepisu (6. ročník) a přírodopisu i zeměpisu (8. a 9. ročník) na ZŠ, kde se vzdělávací obsah jednotlivých předmětů může prolínat nebo být určitým směrem (i v rámci mezipředmětových vztahů) rozšířen. Slouží k základnímu poučení o vývoji Země a nejstarších formách života v období prahor, starohor a prvohor. Obsahuje textovou,obrazovou a procvičovací část s úkoly a otázkami. K prezentaci jsou jako samostatný textový soubor připraveny pracovní listy.

Prezentace "Vývoj Země v prekambriu a paleozoiku" může být použita pro výuku dějepisu (6. ročník) a přírodopisu i zeměpisu (8. a 9. ročník) na ZŠ, kde se vzdělávací obsah jednotlivých předmětů může prolínat nebo být určitým směrem (i v rámci mezipředmětových vztahů) rozšířen. Vytváří prostor pro propojení všech dovedností i znalostí a umožňuje rozvoj všech klíčových kompetencí. Obsahuje textovou a obrazovou část určenou jako podpora výkladu vyučujícího a dále procvičovací část s úkoly a otázkami. Správná odpověď se zobrazí po kliknutí myší (součástí některých řešení jsou i obrazové materiály, které podtrhují názornost výuky, zjednodušují a zpříjemňují opakování). Součástí prezentace je i seznam citovaných zdrojů. Umožňuje žákům dostat se rychlým a snadným způsobem ke stránkám, z nichž bylo čerpáno, nebo k dalším zajímavým obrazovým materiálům. K prezentaci jsou jako samostatný textový soubor připraveny pracovní listy. Ty mohou po vytištění nahradit zápis do sešitu, lze jich využít pro samostatnou práci žáka i k různým dalším poznámkám k probírané problematice.