Tento portál je tvořen v rámci grantového projektu Elektronický učitel matematiky, se zaměřením na matematiku a informatiku na základní škole.
Cílem je propojit tyto předměty a vytvořit pro ně funkční elektronické materiály od 5. do 9. ročníku. Po ukončení projektu se budou
dále zpracovávat ostatní předměty s využitím získaných zkušeností.
Dějepis

Vývoj Země v prekambriu a paleozoiku

Prezentace "Vývoj Země v prekambriu a paleozoiku" může být použita pro výuku dějepisu (6. ročník) a přírodopisu i zeměpisu (8. a 9. ročník) na ZŠ, kde se vzdělávací obsah jednotlivých předmětů může prolínat nebo být určitým směrem (i v rámci mezipředmětových vztahů) rozšířen. Slouží k základnímu poučení o vývoji Země a nejstarších formách života v období prahor, starohor a prvohor. Obsahuje textovou,obrazovou a procvičovací část s úkoly a otázkami. K prezentaci jsou jako samostatný textový soubor připraveny pracovní listy.

Prezentace "Vývoj Země v prekambriu a paleozoiku" může být použita pro výuku dějepisu (6. ročník) a přírodopisu i zeměpisu (8. a 9. ročník) na ZŠ, kde se vzdělávací obsah jednotlivých předmětů může prolínat nebo být určitým směrem (i v rámci mezipředmětových vztahů) rozšířen. Vytváří prostor pro propojení všech dovedností i znalostí a umožňuje rozvoj všech klíčových kompetencí. Obsahuje textovou a obrazovou část určenou jako podpora výkladu vyučujícího a dále procvičovací část s úkoly a otázkami. Správná odpověď se zobrazí po kliknutí myší (součástí některých řešení jsou i obrazové materiály, které podtrhují názornost výuky, zjednodušují a zpříjemňují opakování). Součástí prezentace je i seznam citovaných zdrojů. Umožňuje žákům dostat se rychlým a snadným způsobem ke stránkám, z nichž bylo čerpáno, nebo k dalším zajímavým obrazovým materiálům. K prezentaci jsou jako samostatný textový soubor připraveny pracovní listy. Ty mohou po vytištění nahradit zápis do sešitu, lze jich využít pro samostatnou práci žáka i k různým dalším poznámkám k probírané problematice.


| Autor: Mgr. Jana Říhová | Vydáno dne 26. 11. 2007 | 5075 přečtení | Počet komentářů: 24 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
10.09.2014: Keltové
Tři nové prezentace od Mgr. Jany Říhové.

06.05.2013: Starověká Čína
Poslední část prezentace Starověká Čína III naleznete v rubrice dějepisu.

03.04.2013: Starověká Čína
Do rubriky dějepisu byla přidána prezentace Starověká Čína I a II.
TOP 15

Neexistuji vhodna data!

Kniha návštěv
feliksakrab 11:19 - 9.8.
Witam wszystkich google.pl

ulykyhir 2:10 - 10.11.
suplementy przedtreningowe

awywoho 21:52 - 9.11.
booster training
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Spolupracujícím partnerem je Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity.
Partneři pracující na webu Elektronický učitel