Tento portál je tvořen v rámci grantového projektu Elektronický učitel matematiky, se zaměřením na matematiku a informatiku na základní škole.
Cílem je propojit tyto předměty a vytvořit pro ně funkční elektronické materiály od 5. do 9. ročníku. Po ukončení projektu se budou
dále zpracovávat ostatní předměty s využitím získaných zkušeností.
Český jazyk

Skladba - podmět a přísudek (1. část)

Prezentace Skladba - podmět a přísudek (1. část) je určena pro výuku českého jazyka v 6. ročníku ZŠ. Žáci si připomenou informace, které získali v mluvnici v 5. ročníku o základních větných členech. Díky názornosti jednotlivých kroků zjistí, že skladba věty jednoduché má svůj řád, do kterého mohou proniknout pomocí správně formulovaných otázek.

V 1. části vyhledávají podmět a přísudek a uvědomí si, čím je mezi nimi vyjádřen významový vztah. Následně si prakticky procvičí tyto získané vědomosti na textech z knihy E. Petišky - Staré řecké báje a pověsti, které umožňují propojení probíraného učiva o starověkém Řecku s mluvnicí. K tomu využijí přehledné tabulky týkající se shody přísudku s podmětem, která se záměrně shoduje s částí tabulky v učebnici na str. 65 (Krausová, Z. -Teršová, R.:ČJ 6, Fraus, Plzeň 2003). Na konci prezentace se učí názorně sestavovat graf závislosti větných členů.

| Autor: Mgr. Jana Říhová | Vydáno dne 03. 04. 2011 | 8413 přečtení | Počet komentářů: 17 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
10.09.2014: Keltové
Tři nové prezentace od Mgr. Jany Říhové.

06.05.2013: Starověká Čína
Poslední část prezentace Starověká Čína III naleznete v rubrice dějepisu.

03.04.2013: Starověká Čína
Do rubriky dějepisu byla přidána prezentace Starověká Čína I a II.
TOP 15

Neexistuji vhodna data!

Kniha návštěv
ivunutez 21:01 - 23.9.
Venom Habra matanza

arevalej 15:53 - 8.7.
1win

omyrib 10:33 - 3.7.
black widow watch online
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Spolupracujícím partnerem je Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity.
Partneři pracující na webu Elektronický učitel