Tento portál je tvořen v rámci grantového projektu Elektronický učitel matematiky, se zaměřením na matematiku a informatiku na základní škole.
Cílem je propojit tyto předměty a vytvořit pro ně funkční elektronické materiály od 5. do 9. ročníku. Po ukončení projektu se budou
dále zpracovávat ostatní předměty s využitím získaných zkušeností.
Dějepis

Osvobození Nového Lískovce

Prezentace "Osvobození Nového Lískovce" si klade za cíl přiblížit žákům - především v 5. a 9. ročníku - události, které probíhaly těsně před osvobozením naší čtvrti, a vývoj bratislavsko-brněnská operace na Brněnsku v posledních týdnech 2. světové války.

Většina obyvatel staré zástavby zná řadu zajímavostí a podrobností z doby poslední války díky vyprávění generace, která tímto smutným obdobím prošla. Děti z nové zástavby se s těmito informacemi většinou setkávají poprvé až v hodinách vlastivědy nebo dějepisu. A protože Nový Lískovec je nehledě na svou nesourodost jen jeden, měli bychom se všichni, kdo tady žijeme, zajímat o místa, která jsou naším domovem, i o to, čím prošla v nedávné minulosti. Pak možná pochopíme, že je na co navázat a že stojí za to chovat se k některým věcem a místům ohleduplně a taktně.

| Autor: Mgr. Jana Říhová | Vydáno dne 10. 03. 2011 | 2151 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
10.09.2014: Keltové
Tři nové prezentace od Mgr. Jany Říhové.

06.05.2013: Starověká Čína
Poslední část prezentace Starověká Čína III naleznete v rubrice dějepisu.

03.04.2013: Starověká Čína
Do rubriky dějepisu byla přidána prezentace Starověká Čína I a II.
TOP 15

Neexistuji vhodna data!

Kniha návštěv
feliksakrab 11:19 - 9.8.
Witam wszystkich google.pl

ulykyhir 2:10 - 10.11.
suplementy przedtreningowe

awywoho 21:52 - 9.11.
booster training
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Spolupracujícím partnerem je Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity.
Partneři pracující na webu Elektronický učitel