Tento portál je tvořen v rámci grantového projektu Elektronický učitel matematiky, se zaměřením na matematiku a informatiku na základní škole.
Cílem je propojit tyto předměty a vytvořit pro ně funkční elektronické materiály od 5. do 9. ročníku. Po ukončení projektu se budou
dále zpracovávat ostatní předměty s využitím získaných zkušeností.
Matematika

Mozaika (3.ročník)

Pomůcka pro trénink násobení a dělení v oboru malé násobilky. Je zpracována v Excelu, při tvorbě bylo využito námětu ze ZŠ Němčice.

Trénink násobení a dělení pro žáky od 3. ročníku. V připravené pomůcce najdeme čtyři listy, dva jsou věnované násobení a dva dělení. Úkolem žáka je vypočítat příklady, výsledky vyhledat v tabulce a vybarvit. Soubor stáhneme do počítače a otevřeme v Excelu (případně Open Office). Poté žáci nejprve spočítají příklady, nato vybarvují příslušná políčka tak, že vyhledají výsledek a kliknou na ikonku Barva výplně. Postup opakují, dokud není celý úkol splněn. Při správném postupu se jim ukáže obrázek. Jednotlivé stránky lze také vytisknout a dát žákům vybarvit pastelkami. Kontrola správnosti počítání: rámeček s výsledkem se zbarví zeleně.

| Autor: Mgr. Lubomír Šára | Vydáno dne 25. 11. 2007 | 11442 přečtení | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
10.09.2014: Keltové
Tři nové prezentace od Mgr. Jany Říhové.

06.05.2013: Starověká Čína
Poslední část prezentace Starověká Čína III naleznete v rubrice dějepisu.

03.04.2013: Starověká Čína
Do rubriky dějepisu byla přidána prezentace Starověká Čína I a II.
TOP 15

Neexistuji vhodna data!

Kniha návštěv
ivunutez 21:01 - 23.9.
Venom Habra matanza

arevalej 15:53 - 8.7.
1win

omyrib 10:33 - 3.7.
black widow watch online
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Spolupracujícím partnerem je Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity.
Partneři pracující na webu Elektronický učitel